Ölmez Kurban Millet

Türk Musevi Cemaati’nden üstdüzey bir ismin, bazı Türk devlet adamlarına aktardığı bir rivayete göre; 1326’da, Osmanlı’nın ikinci padişahı Orhan Gazi’ye gelen bir grup Yahudi büyüğü, “Siz büyümeye müsaitsiniz, Katolik Batı Roma’ya doğru yürüdüğünüz müddetçe yanınızdayız” derler. Türk-Musevi birlikteliği 1326’da başlar. “Güneş’in Peşinde Daima Batı’ya Akmak” olan Türk’ün Kızıl Elma’sının arkasında Yahudi desteği rivayeti, araştrırılması gereken… Devamını Oku »

Avrupa’nın kontrolü

Tarihteki her türlü uluslararası düzen, bir enerji kaynağını temel almıştır. Günümüz uluslararası düzeni de petrol ve doğalgaza dayanmaktadır.  Avrupa, Türkiye’nin güneydoğusunu bölerek Kuzey Irak’ta bir devlet kurmak istiyordu ve bu yolla en az iki şey elde edecekti: Enerjide bağımlı olduğu Rusya dışında, tüm enerji hatlarının geçiş merkezi Türkiye’yi güçsüz hale getirmek, Güneydoğu’dan koparılarak küçültülmüş Türkiye’yi… Devamını Oku »

Papa Hazretleri ‘soykırım’ demeseydin beni yanıltırdın

Öncelikle Papa Hazretleri’ne beni yanıltmadığı için teşekkürler… Şimdi gelelim Papalığın serencamına… Başta Katolik Kilisesi olmak üzere, tüm Hristiyan mezheplerinin iman ilkelerinin başında, Kıyamet’e yakın Gök’te Baba’nın sağında oturan oğul İsa-Mesih’in dünyaya ineceği inancı yer alır. İsa-Mesih dünyaya inince; Tanrı’nın düşmanı Şeytan’ın tüm planlarını bozacak, tüm insanlığa hakikati tebliğ edecek, yeryüzünde hiçbir sapkın ve inançsız kalmayacak,… Devamını Oku »

Bu Türkiye o Türkiye değil

Ortadoğu’da son kulvara giriliyor artık…  Yeni bir dizayn yapılacak.  İran’la aşağı-yukarı anlaşmaya varıldı.  Masada pişmiş aşa su katacak tek çıbanbaşı kaldı:  Türkiye!..  Tabi, Tayyip Erdoğan!  Bu nedenle sesinin kısılması lazım!  Ak Parti’nin oy kaybetmesi lazım… Hele hele 330’u bulmaması lazım.  Bunun için de seçim öncesi, Tayyip Erdoğan’a oy kaybettirilmesi  gerek…  Dört koldan hücum başlatıldı.  Şer… Devamını Oku »

Dünyanın en iyileri başkanlık sisteminde

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Son zamanlarda batı medyasında da Türkiye’nin başkanlık sistemine yürüyüşünü engellemek isteyenler var. G20’nin yarısı başkanlık sistemi ve en iyi olanlar onlar. CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan Tahran dönüşünde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Erdoğan bir soru üzerine başkanlık sistemine verdiği önemi anlatmaya devam edeceğini söyledi. O sorular ve cevapları şöyle: *Seçime 2 ay kala… Devamını Oku »

Uyanışımız

Yıl 1911… Bir avuç Osmanlı subayı, Libya’ya saldıran İtalyanları bozguna uğratınca, bu başarı Güney Afrika’dan Java’ya kadar çok geniş bir coğrafyada, ümitlerin tazelenmesine yol açmıştı. Oysa tam da bugünlerde Rusya, Balkan Harbi’nin çıkışına hazırlanıyordu. Rus Çarlığı’nın tabii kaynakları, sanayi ve maden hazineleri ise Orta Asya’da idi ve buradaki Türklerin hemen hepsi, her türlü tazyike rağmen… Devamını Oku »

Bu Türkiye O Türkiye değil!

Cameron’un verdiği akılla, sömürgeciliğin silahları değişti.  XIX. ve XX. yüzyıllarda bir ülkeyi sömürmek için, orada bir ordu beslemek, uygun bir yönetimi ayakta tutmak gerekiyordu.  Bu hem pahalı bir yöntemdi, hem de riskler taşıyordu.  Pahalıydı, çünkü sömürdüğün alın terinin yarısını, o beslediğin orduya ve yönetime harcıyordun.  Riskliydi, çünkü yeni yetişen genç nesillerde milliyetçilik duygularını güçlendiriyordu.  Cameron,… Devamını Oku »

Ey devrik yayın yönetmeni sahi seni niye kovmuşlardı

Adamda biraz utanma olur yahu; ama ne gezer?  Hem utanmaz, hem yüzsüz!  Kim mi?  Malum paçavranın devrik genel yayın yönetmeni.  Yıllarca o paçavranın dümenindeydi.  Dünkü köşesinden bana ve başında bulunduğum GÜNEŞ Gazetesi’ne saldırmış! Üslup rezil, dil kötü. Edepsizlikte de kendini bir kez daha aşmayı başarmış.  Manşetleri talimatla attığımı iddia etmiş! Pişkinliğe bakar mısınız?  Ben de… Devamını Oku »

Üzerimize hesaplar

Kurt Koehler, Oluf Köllmann ve Wilhelm Eilers, Nisan 1934’te, Alman devleti için bir rapor hazırlar. Türk Dışişleri Bakanlığı Siyasi İstihbarat Şubesi bu raporu ele geçirir ve Ankara’ya ulaştırır. Raporda Mısır, Türkiye ve İran’da “ilmi ve kültürel çalışma” örtüsü altında nasıl derinleşileceği anlatılmaktadır. Aşağıdaki satırlar, Başbakanlık Arşivi’nde 030 10 231 558 9 No’lu dosyada tutulan 47… Devamını Oku »

Bu bir ihanettir

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan 3 AB üyesi ülkeyi kapsayan ziyaretlerinin son durağı olan Romanya’dan dönerken gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını şöyle yanıtladı: Bugün Avrupa’da futbol karşılaşmalarında sahaya inen bir seyircinin bile görüntüsünü vermezlerken, savcının kafasına silah dayanmış şekildeki fotoğrafları bazı gazetelerde çarşaf gibi yayınlandı. Siz nasıl değerlendiriyorsunuz?  Şu anda Türkiye’de basında özellikle patron takımının hala kavramak… Devamını Oku »