Kılıçdaroğlu ve Nihat Doğan!

  Ortada bir büyük vahşet dururken, herkesin kelimelerini özenle seçmesi, tartması, biçmesi gerekirdi.  Ama olmadı.  Bu yüzden tane tane anlatacağım. Her bir kelimeyi dikkatle seçeceğim.  Gerçek şu ki; Özgecan ilk olmadığı gibi maalesef son da olmayacak.  Üzülerek söylüyorum, daha kötülerine hazırlıklı olun!  Zira gidişat o yönde.  Kabul edelim, bu canileri bu toplum üretiyor. Aramızdan çıkıyorlar. … Devamını Oku »

Alüfteleri Gülen’e ‘Fuat Avni’ mi haber veriyordu?

Ak Parti bir dönem cemaatin Asya Termal Tatil Köyü’nde kamp kuruyordu.  Paralel yapının iğrençliği ortaya çıkınca buna son verildi.  Neydi o iğrençlik?  Odalara, banyolara kamera yerleştirilmesi!  Detayına girmeyeceğim!  Ama şu kadarını söyleyeyim; bir insanın ailesiyle görüntülerini çekip, kullanmaya kalkacak kadar gözleri dönmüş bunların!  Sanırım anlaşılmıştır!  Bu mesele gündeme geldiği günden beri inkâr ediyorlardı.  “Yok öyle… Devamını Oku »

Şengül Hablemitoğlu’na zor sorular!

Prof. Necip Hablemitoğlu cemaatin kirli ilişkilerini deşifre eden bir kitap yazmıştı.  Adı Köstebek ’ti.  Kitap daha henüz basılmadan da, evinin önünde uğradığı silahlı bir saldırı sonucu öldürüldü.     Peki, ne vardı o kitapta?  Daha önce yine bu sütunda gündeme getirmiştim, bir kez daha getiriyorum.  İşte satırbaşları.  – ABD’nin tüm dünyadaki tarikatlara öngördüğü modeli ülkemizde Fethullahçılar… Devamını Oku »

Henüz savaş bitmedi!

Hicretin üçüncü yılıydı.  Müşrikler, Bedir Savaşı’nda bozguna uğramışlardı. Çok kayıp vermişlerdi. Kalanların bir kısmı da kaçmayı başarmıştı.  Yenilgi onlara çok ağır gelmişti. Öfkeleri bir türlü dinmiyor, intikam duyguları giderek kabarıyordu.  Tek tesellileri kurtarmayı başardıkları ticaret kervanlarıydı.  Mallar satıldı, hissedarlara sadece sermayeleri verildi. Elde edilen kârla hemen savaş hazırlıklarına başlandı.  İntikam ateşiyle yanıp tutuşuyorlardı.  Amcası Abbas’ın… Devamını Oku »

Aydın Doğan’ın ‘çekmecesi’ çok geniş!

Çekmeceden çıkan 101 ses’!  Hürriyet’in dünkü manşeti böyleydi.  – Erdoğan, Davutoğlu, Fidan, çok sayıda bakan ve bürokrat üç yıl boyunca dinlenmiş.  – Bazı kayıtlar ise geri getirilemez bir şekilde silinmiş.  Hürriyet’in manşetten verdiği haberin özeti bu.  Gazete dinlenen 101 önemli kişinin isimlerini tek tek yazmış.  Son cümle olarak da silinen kayıtlardan bahsetmiş. O kayıtlar öyle… Devamını Oku »

‘O da para yatırmak için kuyruktaydı’ diyebilir misiniz?

Üzüldüm!  Gerçekten çok üzüldüm.  Eline bir Kuran, bir Cevşen, bir Güllü Yasin alan banka şubelerine koştu.  Kapıların, bankoların önlerinde duaya başladı.  Hatim indiren bile vardı!  Şöyle mi dediler acep?  “Allah’ım bu bankayı incelemeye gelenlerin gözlerini kör et! Hile hurdayı göremesinler”!  Acaba bunun için hangi ayetleri okudular, çok merak ediyorum doğrusu?  Yahut hangi duaları?  Bir kadın… Devamını Oku »

4 yıl sonra… Yıl 2001!

HDP barajı aşabilir mi?  Türkiye’de bazı çevreler son günlerde hararetle bu sorunun cevabını tartışıyor.  Aslında fazla kafa yormaya gerek yok. Futbolda üç, seçimde iki ihtimal var.  Aşabilir yahut aşamayabilir.  Bu kadar basit!  Lakin tartışmayı hararetlendirenler için pek de öyle değil.  Özetle; “HDP baraj altında kalırsa bu AK Parti’ye yarar” diyorlar.  “Ne var bunda” demeyin?  Buna… Devamını Oku »

Gülen’in Kasım ayındaki o ‘sözü’!

Fetullah Gülen 28 Şubat’ta Çevik Bir’e şöyle seslenmişti:  “Şerefli  General! Gel bizim okullarımızı şereflendir, okullarımızı sana devredelim”.  Hatırlayın o günleri! “İrtica ile mücadele” adı altında ne İmam Hatip bırakmışlardı, ne de Kuran kursu. Ne vakıf kaldı, ne cemaatler!  “Allah” diyenin kafasını eziyorlardı.  Hâsılı zücaciye dükkânına girmiş fil gibiydiler.  Gel gör ki, Gülen’in okullarına hiç dokunmadılar.… Devamını Oku »

‘Ey Cumhuriyet kadını birinci vazifen mini etek giymektir’!

Neredeyse yüz yıllık bir serüven.  Nedir o?  Etek boyuna endekslenmiş bir Cumhuriyet anlayışı.  Cumhuriyet kadını mini etek giyer!  Dekolte giyinir!  Yani ne kadar açılır, ne kadar saçılırsa o kadar cumhuriyetçidir!  Diz altı kesmez!  Çünkü örtünmek terakkiye manidir.  Mümkünse hiçbir şey giyilmemelidir.  Cumhuriyet erkeği de papyon takar!  Kravatla cumhuriyetçi olunmaz!  Olunsa da pek makbul görülmez.  Zira… Devamını Oku »

Dayan Kemal’ Çipras seni iktidar yapacak!

İddialı bulanlar olabilir;  ama Yunanistan’da Syriza’nın zaferi, 2002 yılındaki AK Parti zaferine ne kadar da benziyor değil mi?  2001 Türkiye’sini gözünüzün önüne bir getirin.  Ekonomi berbat, itibar yok, istikrar yok, umutlar tükenmiş, açlık, sefalet…  Esnaf eylemleri, bebeğine süt alamayan annenin intiharı, rehin alınan hastalar, ilaç kuyrukları…  Pazar yerlerinde çöplerden çürük sebze-meyve toplayan garibanlar, gecenin bir… Devamını Oku »